Küpe Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

kupeKüpeler, kadın ve erkeklerin aksesuar olarak kullandıkları ortak bir aksesuardır. Daha çok bayanların kullandıkları küpeler, şıklığı ve zarafeti en iyi şekli ile ortaya çıkartmaya yardımcı olur, tabi doğru şekilde seçim yapılırsa… Çoğu insan aksesuar seçimi yaparken küçük ayrıntılara dikkat etmek ve küçük ayrıntıların çok büyük önem taşıdığını bilemez. Yüzün büyük bir bölümünde küçük parçacıklar olarak duran küpeler de aslında küçük detaylar olup dikkat isteyen detaylardır.

Peki, küpe seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Küpe seçimi yaparken öncelikle yüz şeklinize, ten renginize ve kıyafetinize göre seçim yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Yuvarlak, üçgen, kalp biçiminde yüz, kare yüz, uzun ve ince yüz, oval yüz gibi farklı tipte görünen yüzlerin her biri için ayrı bir tasarım seçmek çok daha isabetli olacaktır. Bir davete veya özel bir güne hazırlık içerisinde iseniz her şey kadar küpelerinize de önem vermeniz gerektiğini bilmelisiniz. Aslında seçilen her bir kıyafet, tercih edilen her çanta modeli, ayakkabı ve kemer modeli birbirini tamamlayan parçalardır. Şık görünmek için de bunları isabetli bir şekilde seçmek daha şık ve alımlı olmanız için önemli küçük detaylar olarak karşınıza çıkacaktır. Mesela yuvarlak yüz tipine sahip olan birinin küpe seçimi yaparken uzun, ince ve köşeli küpeler arasından birini beğenmesi gerekiyor veya üçgen yüz tipine sahip birisinin de yumuşak tarzda küpeler tercih etmesi daha etik olacaktır.

Küpeniz sizi yansıtıyor mu?

Şık olmanın püf noktaları konusunda uzman modelistler, tasarımcılar, yazarlar ve çizerler kendi fikirlerini kaleme alırlar, videolar çekerler ve önerilerde bulunurlar. Ten renginin öneminden, kıyafet seçiminin isabetli olmasından ve daha birçok püf noktaya dikkat edilmesine varıncaya kadar her bir uzman kendi fikir ve görüşünü ortaya koyar. Aynı durum aksesuar ve takı modelleri için de geçerlidir. Aslında işin doğrusuna bakılacak olursa kişinin kendine yakıştırdığı modellerin en isabetli seçimler olduğu görülecektir ancak biraz da moda ve tarza uygun olmasına dikkat etmek de gerekiyor. Mesela başkasının size yakıştırdığı bir küpe modeli, ten renginiz ile uyumlu olmayabilir veya kendi stilinizin dışında bir seçenek olabilir. Böyle bir durumda başkasının sözünü dinleseniz bile içiniz rahat etmeyecek ve ne kadar şık olduğunuz söylense de sizin için pek bir anlam ifade etmeyecektir. Bu yüzden küpe seçimi yaparken veya farklı bir takı seçiminde bulunurken kendi stilinizi yansıtacak bir model üzerinde karar vermeniz daha etik olacaktır. Sezonun geniş ve modellerin bir hayli fazla olduğu 2019 yılında kendinize göre seçimde bulunmak ve aradığınız tarzı yakalamak çok daha kolay olacaktır.

Hakkımızda

Ailemiz ticari hayatına 1960 yılında Diyarbakır'da başlamış olup; 1975 yılında tekstil, emlak, gayrimenkul ve ilerleyen yıllarda inşaat sektöründe faaliyet göstermiştir. Firmamız bünyesinde aktif olarak kıymetli madenler, inşaat,tekstil ve tarım sektörlerinde ticari faaliyetimizi sürdürülmektedir.

CRASSULA JEWELLERY olarak 2016 yılından bu yana mücevher tutkusunu, kusursuz işçiliğiyle birleştirerek müşterilerine mükemmel parçaları en iyi fiyata alma imkanı sunuyor. Bu minvalde firmamız çok kısa sürede büyük adımlar atarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk ve tek altın ithalat ve ihracat yapan firması konumuna gelmiştir.

Sektörde emin adımlarla yürüyen firmamız verdiği kaliteli hizmet anlayışından taviz vermeyerek bölgemizde sektörün büyüyen ve yükselen değeri olmuştur.

Genel Bilgiler

bilezik

Bilezik alırken dikkat edilmesi gerekenler

kupe

Küpe Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

bileklik kontrol

Bileklik sahte mi, gerçek mi nasıl anlaşılır?

sikca sorulanlar

Sıkça Sorulan Sorulanlar

İletişimBize Ulaşın

contact

HMT GOLD KUYUMCULUK
Medya Mah. Mahabat Bulvarı HMT-21 Plaza A Blok No:34/L 
Kayapınar / Diyarbakır
Telefon: +90 (412) 503 00 22
Cep Tel: +90 (545) 721 21 77
Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haritada Görüntüle

İLETİŞİM FORMUKıbrıs Girne Tüp Bebek